امروز: یکشنبه 1 اردیبهشت 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق سازمان های غیر دولتی

دانلود تحقیق سازمان های غیر دولتی دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 39 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 37

سازمان های غیر دولتی ، سازمان ها ، تعاریف سازمان های غیر دولتی ، ویژگیهای سازمانهای غیر دولتی ، تاسیس و فعالیت سازمان های غیر دولتی

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

فهرست مطالب

سازمان های غیر دولتی.. 1

بررسی تعاریف سازمان های غیر دولتی.. 5

تعریف ساختاری ــ عملیاتی.. 6

اهداف محققین این طرح. 7

ظرفیت سازی ، محلی برای انجام تحقیقات آتی ( آینده ) 7

1ـ سازمان یافتگی : 8

2- خصوصی بودن ( غیر دولتی بودن ) : 8

3ـ خودگردانی و استقلال : 8

4ـ توزیع غیرانتفاعی : 9

5 ـ داوطلبانه بودن : 9

دست آورد مطالعه و تحقیق در آن حوزه 12

معیارها و شاخصهای دیگر. 13

تقسیم و طبقه بندی.. 15

نامها ، اسامی ،عناوین.. 17

الگوی جان هاپكینز. 17

ویژگیهای سازمانهای غیر دولتی چیست؟؟ 18

1:خودجوشی و نیاز طبیعی : 18

2ـ هدف و تعهد مشترك.. 18

3ـ قانونمندی: 18

4- برنامه و فعالیت مشخص: 19

5ـ جلب مشاركت و عضویت: 19

6ـ هویت و شخصیت مستقل: 19

7ـ مشاركت و مسؤولیت‌پذیری: 19

آیین نامه اجرایی تاسیس و فعالیت سازمان های غیر دولتی.. 20

کلیات.. 20

حقوق و تکالیف.. 23

صدور پروانه فعالیت.. 28

نظارت.. 34

سایر مقررات.. 36


سازمان های غیر دولتی

ماهیت پاره ای از نیاز های بشر به گونه ای است كه برای تأمین آنها باید به نهادهایی توسل جست كه به دولت ، بازار و خانوار تعلق ندارد . به همین دلیل از دیر باز رسم بر این شد كه اشخاص و گروههای انسانی گرد هم آمدند و از طریق این نهادها آن نیازها را تأمین می كردند . علیرغم این وضع ، در اواخر قرن بیستم بود كه محققین به این اندیشه افتادند كه به مطالعات و داده های مربوط به این نهادها سرو سامانی دهند و در قالب نظریه های منسجم و با زبانی واحد و گویشی مشخص ، آن را بیان كنند .

اما در ادامه ی روند مشكل بوجود آمد و این مشكل ، چالش اصلی آن بود كه با ورود محققین جدید به این عرصه و اغلب بدون آنكه سوابق مطالعاتی قبلی در نظر گرفته شود ، یك رشته عبارات و یك حلقه تعابیر جدید وارد این حوزه از مطالعات شد و از ارتباط و همسویی آنها به مطالعات و دست آوردهای قبلی غفلت می گشت . این نهادها كه نه با شكل و شمایل نهاد های متعارف قانونی شباهت داشت و نه سودآور محسوب می شد و نه یك مؤسسه خصوصی محسوب می گشت با عناوین متفاوتی نظیر ، بخش داوطلبانه ، بخش سوم و سازمان غیر انتفاعی ، مؤسسات عام المنفعه و تشكل خدمات به دیگران نامیده می شدند . 

یكی ازعمده ترین تلاشهایی كه برای كسب یك تعریف جامع وبه عنوان یك معیارتعریفی برای این سازمان ها انجام شد ، مجموعه ی مطالعات و تحقیقاتی است كه به همت « سالامن وانهایمر » و در چارچوب طرح بخش غیر انتفاعی تطبیقی و در قالب ارائه خدمات مطلوب و حمایت از دیگر اقشار جامعه ( عام المنفعه ، غیرانتفاعی ) در دانشگاه « جان هاپكینز » انجام پذیرفته است .

كه می توان گفت این طرح مفصل ترین تحقیقی است كه بوسیله پژوهشگران علوم اجتماعی برای تعریف این بخش كه خارج از بازار و دولت وجود دارد ، داده اند .
این طرح در سال 1990 برای تحقیق درباره ی ماهیت ، ساختار ، تاریخچه ، وضعیت حقوقی و نقش بخش غیرانتفاعی در خیلی از كشورها آغاز شد . برای تسهیل در این تحلیل تطبیقی اولین وظیفه ی متولیان طرح آن بود كه «یك زبان و مفهوم مشترك برای سازمان های غیرانتفاعی تعریف كنند ، یعنی برای معرفی و تبیین ان یك ادبیات واحد و مشخص و معین بكار گرفته شود ».

بر اساس تعاریف موجود و واقعیات تجربی كشورهای حوزه ی مطالعه ، محققین طرح ، به تعریفی دست یافتند كه به تعریف  ساختاری ـ عملیاتی  بخش غیر انتفاعی معروف شد.

قبل از آنكه به طور كامل به بررسی درباره ی این تعریف ساختاری ـ عملیاتی بپردازیم به صورت اختصار به تلاشهای دیگری كه برای تعریف این سازمان انجام شده اشاره می نمائیم . عمده تعاریفی كه تاكنون در مورد این سازمان ها حاصل شده ، می توان از سه دیدگاه بررسی كرد

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

برچسب ها : سازمان های غیر دولتی , سازمان ها , تعاریف سازمان های غیر دولتی , ویژگیهای سازمانهای غیر دولتی , تاسیس و فعالیت سازمان های غیر دولتی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر