امروز: جمعه 30 فروردین 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک دسته: کامپیوتر و IT
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 347 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 38

این پروژه در مورد طراحی یک سیستم حراجی الکترونیکی تحت وب است که با برنامه ASPNET نوشته شده است و به وسیله این برنامه افراد می توانند اجناس مورد علاقه خود را انتخاب و در حراجی شرکت کنند

قیمت فایل فقط 8,800 تومان

خرید

حراجی الکترونیک-تجارت الکترونیک


توجه: فایل دانلودی فقط شامل فایل ورد word توضیحات بوده و کدها و ... در آن موجود نمی باشد.

توضیحات عمومی پروژه:

این پروژه در مورد طراحی یک سیستم حراجی الکترونیکی تحت وب است که با برنامه ASP.NET نوشته شده است و به وسیله این برنامه افراد می توانند اجناس مورد علاقه خود را انتخاب و در حراجی شرکت کنند.این برنامه شامل 4 قسمت می باشد که به طور مختصر هر کدام را توضیح می دهیم:در قسمت اول ثبت نام مشتری است که افراد وارد آن شده و ثبت نام می کنند و به عنوان عضوی از سایت محصوب می شوند.در قسمت دوم ثبت نام اجناس مربوط به مدیر سایت (کسی که اجناس را به حراج می گذارد) است که در آن نام کالا و قیمت و مهلت به حراج گذاشتن اجناس را وارد می کند.در قسمت سوم مربوط به جستجوی اجناس می باشد که افراد می توانند اجناسی را که می خواهند را در حراجی وجود دارد یا خیر.در قسمت چهارم در خواست جنس که هر شخص می تواند اجناس خود را انتخاب کند و قیمت پیشنهادی خود را بدهد و بعد از به اتمام رسیدن حراجی برنده شده است یا خیر.

مقدمه

امروزه با توسعه تکلوژی و فنون در بسیاری از امور زندگی استفاده از رایانه در این امور امری لازم و بدیعی می نماید.در همه ادارات و موسسات رایانه یک وسیله ای می باشد که با توجه به سرعت و دقت دیگری موجودی لوکس و تزئینی نیست و یک وسیله کاربردی و در بسیاری از امور یک وسیله واجب می باشد و در گوشه و گوشه زندگی امروزی نقش ایفاء می کند.در موسسات فرهنگی واقتصادی و تجاری و خدماتی کامپیوتر را نقش آفرین می بینیم و به همین منظور من بر آن شدم برنامه ای بنویسم و یک سایت را طراحی کنم که در بازار روز امروزه مورده استفاده قرار گرفته و با توجه به نیاز روز افزون امروز جامعه مفید خواهد بود و امیدوارم مورد توجه استاد گرامی قرار گیرد.

فصل اول

تجارت الکترونیکی

کسب و کار الکترونیک ; یک الزام جهانی

مقدمه

کسب و کار الکترونیک به عنوان یکی از مجموعه های فناوری و اطلاعات در دهه گذشته رشد بالای را تجربه کرده است.به طوری که رویداد سیاست اکثر موسسات تجاری در پذیرش و به کار گیری کسب و کارالکترونیک در جهت ورود به بازارهای جهانی و جذب مشتریان جدید موثر و کارا الکترونیک در فعالیت های تجاری نیازمند توجه به یک سری عوامل درونزا و برونزای تاثیر گذار بر آن است.به طوری که توجه بنگاهای تجاری به این عوامل و برنامه ریزی در جهت استفاده مطلوب از فناوری کسب و کار الکترونیک ضمن آنکه موفقیت بهر برداری از آن را تضمین خواهدکرد،زمینه رشد بانگاهای استفاده کننده را نیز فراهم می کند. بنابر این،در این مقاله ابتدا تعاریف ،انواع ،شیو ها،مزایا و معایب اسفاده از کسب و کار الکترونیک بیان می شود.در قسمت دوم چار چوب تحلیلی که در آن استفاده از کسب و کار الکترونیک منتهی به افزایش انگیزه صادراتی می شود،تشریح می گردد.

کسب وکار الکترونیک:

کسب و کار الکترونیک تعاریف متعددی دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می شود:

کسب و کار الکترونیک وسیله ای که مسیر رسیدن بنگاها به بازارها را هموار می سازد.مسیری که مشتریان در آنجا اقدام به خرید کالا و خدمات می کنند.

کسب و کار الکترونیک وسیله ای که به استفاده کنندگان آن امکان رسیدن به مشتریان موثر و کار آمدی را فراهم می سازد.

کسب و کار الکترونیک توانایی هدایت تجارت از طریق شبکه های الکترونیک نظیر اینترنت و شبکه های جهانی است .

تجارت الکترونیک:

بر اساس تعریف دفتر توسعه جامعه اروپا((OECDبه طور کلی تجارت الکترونیک،معاملترادرارتیاط با فعالیتهای تجاری افراد و سازمان ها شکل می دهد.این فعالیت ها بر اساس پردازش و انتقال اطلاعات دیجیتالی (متن،صداو تصاویر)مبتنی هستند.

تجارت الکترونیک،به مجموعه فعالیت های اطلاق می گردد که مستقیما به وسیله ارتباطات الکترونیکی شبکه ای پشتیبانی می شود.

تفاوت کسب و کار الکترونیک و تجارت الکترونیک:

کسب و کار الکترونیک به مفهوم کلی شامل به کار گیری فناوری های جدید برای برقراری ارتباطات زنجیره ای بین سازندگان،فروشندگان،عرضه کنندگان،و به طور کلی ارائه دهندگان کالا و خدمات از یک سوء و خریدار و مصرف کننده و یا به طور کلی مشتری از سوی دیگر است و نتیجه آن اتخاذ تصمیم های بهتر،بهینه سازی کالا و خدمات،کاهش هزینه ها و گشودن کانال های جدید است.ولی تجارت الکترونیک به هر شکلی از نقل و انتقالات در تجارت اطلاق میشود که در آن طرفین،بیشتر از طریق الکترونیکی با یکدیگر در تماس هستند تا از طریق نقل و انتقالات فیزیکی به عبارت دیگر،تجارت الکترونیک زیر بخشی از کسب و کار الکترونیک در سازمان هااست،زیرا در کسب و کار الکترونیک،شکل الکترونیک کلیه فرآیندهای کسب و کار سازمان از قبیل تولید،تحقیق و توسعه امور اداری،مالی،مدیریت نیروی انسانی،پشتیبانی و تجارت مطرح است.

در حالی که در تجارت الکترونیک تنها فرایند تجاری سازمان به صورت الکترونیک یک جزء بنیادی از کسب و کار الکترونیک به حساب می آید.

کسب و کار الکترونیک باعث می شود تا فرایند تجارت،روابط ودادو ستد جهانی گردد.محیط تجارتی شرکت،ممکن است،یک شبکه جهت دسترسی به سازمان ها عمومی یا شبکه هایی که با محافظت خاص برای دسترسی افرادی خاص طراحی شده و یا حتی شبکه داخلی باشد که برای دسترسی افراد و کارمندان داخل شرکت طراحی شده است.کسب و کار الکترونیک تنها قرار دادن یک صفحه شبکه ای نیست.

یک محیط مدل های تجاری اهم از تجارت با کارمندان،مشتریان،تامیین کنندگان و شرکا است.

انواع کسب و کار الکترونیک:

کسب و کار الکترونیک بسته به این که طرف های معامله سازمان یا افراد باشند به انواع زیر تقسیم می شوند.

در اینجا روابط بر مبنای اهداف تجاری شکل می گیرد.

واحد تجاری با واحد تجاری(BUSINESS TO BUSINESS= );

واحد تجاری با مصرف کننده ;( CONSUMER=B2C BUSINESS)

مصرف کننده با مصرف کننده;(CONSUMER TO CONSUMER)

واحد تجاری با دولت ;(BUSINESS TO GOVERNEMENT=B2G)

دولت با واحد تجاری;(GOVERNEMENT TO BUSINESS=G2B)

شیوه کسب و کار الکترونیک:

به طور کلی سه شیوه معاملاتی کسب و کار الکترویکی وجود دارد:

OFF LINE= در این شیوه بنگاها برای انجام فعالیت های تجاری از سیستم پست الکترونیک استفاده می کنند.

ON LINE =در این شیوه،بنگاها از طریق "تعیین کننده متحدالشکل منبع" (UNIFORM RESOURCE LOCATOR=URL) اقدام به معاملات تجاری می کنند.URL ها آدرس های هستند که ساختار آنها برای همه کامپیوترها یکسان است و به وسیله آن می توان به منبع مورد نظر دست یافت.

دروازه شبکه (PORTAL) یک صفحه شبکه است که در آن لینک های برای رفتن به سایت های محتوی اخبار مربوط به موضوع های مختلف وجود دارد.این صفحات دارای تعداد زیادی آدرس با موضوعات مختلف هستند.

خدمات دروازه شبکه اغلب شامل موتای جستجو گر،پستا الکترونیک،چت،نقشه ها،فروش و گزینه های دیگری برای مشتریان است.درواقع دروازه های شبکه هدفی برای تبلیغات و بازاریابی هستند.

مزایای استفاده از کسب و کار الکترونیک:

نزدیک شدن ارتباطات;دست یابی به بازارهای جدید;افزایش میزان فروش و سود;حذف هزینه های مانند تهیه کاغذ،چاپ،بروشور و کاتالوگ;کاهش هزینه های معاملاتی و تدارکاتی;بهبود مدیریت در روابط مصر ف کننده،عرضه کننده و کارکنان;کاهش الودگی محیط زیست،ترافیک و ازدحام.

معایب کسب و کار الکترونیک:

مسئله امنیت،امکان ورود به سیستم های شما از طریق آدرس پست الکترونیکی،سایت شبکه و دستیابی به اطلاعات مالی و غیره; اختلال در برنامه کاری در صورت خرابی سیستم; از دست دادن کنترل ;مشکلات و هزینه های به روز بودن با فناوری هایی که به سرعت پیشرفت می کنند.گسترش و نفوذ هر فناوری هایی بستگی به چند عامل نظیر منافع بالقوه فناوری،ظرفیت جدید بنگا ها دارد.منافع بالقوه نه تنها به تولید کنندگان کالاها و خدمات می رسد که از فناوری جدید است.

بخشی از پروژه 38 صفحه ای برای دانلود کامل خرید کنید.

قیمت فایل فقط 8,800 تومان

خرید

برچسب ها : تجارت الکترونیک

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر