امروز: شنبه 31 فروردین 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود پاورپوینت تولید ناب و نقش سیستم برنامه ریزی منابع سازمان (ERP) در تحقق آن

دانلود پاورپوینت تولید ناب و نقش سیستم برنامه ریزی منابع سازمان (ERP) در تحقق آن دسته: مدیریت
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 18778 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 27

تولید ناب ERP تاریخچه تولید ناب اهداف تولید ناب

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پیش گفتار

با بزرگ شدن سازما نها و مؤسسه ها، نیاز به وجود سیستمهای اطلاعاتی یكپارچه كه بتواند همه بخشها و وظایف موجود درسازمان را با استفاده از یك سیستم كامپیوتری تحت كنترل داشته باشد، احساس میشود.

سازما نها در فضای رقابتی برای رسیدن به كیفیت و سرعت بالاتر در ارائه ی كالا و خدمات به سیستمی بهره ور و یكپارچه كننده منابع سازمان نیاز دارند.

تولید ناب 

تاریخچه 

زادگاه تولید ناب در شرکت تویوتا در جزیره ناگویا در ژاپن است. نخستین پیروزی خانواده تویوتا در صنعت ماشین‌آلات نساجی بود و در دهه 1930 به دلیل نیاز شدید دولت، شرکت مذکور وارد صنعت وسایل‌نقلیه موتوری گردید. در آن سالها، ای ‌جی‌تویوتا با مهندس شرکت، تای‌چی‌اوهنو به آمریکا سفر کرده و از شرکت اتومبیل‌سازی فورد بازدید به عمل آوردند و نهایتا به این نتیجه رسیدند که اصول تولید انبوه قابلیت پیاده‌سازی در ژاپن را ندارد و این سیستم پر از اتلاف ( مودا که لغتی ژاپنی است ) است. برهمین اساس، آنها شیوه جدیدی از تولید که بعدها تولید ناب نام گرفت را ایجاد نمودند.

اهداف 

اولین ھدف تولید ناب بهبود دائمی جریان تولید می باشد. سیستمھای اجرای تولید با نهادینه کردن بهترین الگوھای استاندارد  (Best Practice)اولین گام را در دست یافتن به ساختار بهبود دائمی فرایند تولید برداشتند .به عبارت دیگر با قانونمند کردن فرایندھا و کنترل و مدیریت آن، این امکان را می دھند تا در پروسه ھایی تعریف شده این فرایندھا اصلاح شده و در سازمان جایگزین الگوھای قبلی گردند. به عبارت دیگر این سیستمھا نه تنها جلوی اشتباھات و اعمال سلیقه ھای شخصی را به بهانه بهبود فرایندھا می گیرند بلکه بستر مناسبی را برای بهبود فرایندھا آنهم به صورت دائمی ایجاد می کند.

یکی دیگر از اهداف تولید ناب حذف تمامی اتلاف ها در تولید و کسب و کار می باشد. این اتلاف های شامل هر ان چیزی که هیچ ارزش افزود ه ای برای سازمان نداشته و به صورت کلی عبارتند از:

1.اتلاف حاصل از تولید مازاد
2.اتلاف حاصل از فعالیتهای اضافی
3.اتلاف حاصل از انباشت موجودی مواد اولیه
و..................

فایل پاورپوینت 27 اسلاید

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

برچسب ها : تولید ناب , ERP , تاریخچه تولید ناب , اهداف تولید ناب

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر