امروز: یکشنبه 11 خرداد 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق پرورش قارچ دکمه ای

دانلود تحقیق پرورش قارچ دکمه ای دسته: کشاورزی و زراعت
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 711 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 10

جدیدترین نوع ساختارهای پرورش قارچ یك نوع گلخانه پلاستیكی ایزوله است كه در ساخت آنها، از لوله‌های فلزی گالوانیزه مخصوص استفاده می‌شود نحوه ساخت این گلخانه‌ها به این ترتیب است

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

عایق کاری سالن و نحوه تبدیل گلخانه به سالن کشت قارچ

در سالن پرورش قارچ، مهم‌ترین عامل، حفظ دمای ثابت است. لذا؛ عایق‌بندی دیوارها و سقف از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشند. بهتر است درجه مقاومت دیوارها را 11 یا 19 و سقف را 30 درنظر گرفت تا از هدررفتن انرژی جلوگیری كرده و مانع نفوذ رطوبت شود. در این میان می‌توان از ورقه‌های فایبرگلاس یا استیروفوم به ضخامت 2.5تا8 سانتی‌متر استفاده نمود و با توجه به رطوبت بالای اطاق پرورش و به منظور جلوگیری از تعریق بخار بر سطح این صفحات، از یك لایه پلاستیك به ضخامت 2تا4 میلی‌متر بین دیوار و لایه عایق مذكور استفاده کرد.

جدیدترین نوع ساختارهای پرورش قارچ یك نوع گلخانه پلاستیكی ایزوله است كه در ساخت آنها، از لوله‌های فلزی گالوانیزه مخصوص استفاده می‌شود. نحوه ساخت این گلخانه‌ها به این ترتیب است؛ ابتدا بعد از انتخاب مکانی مناسب و هموار، لوله‌های گالوانیزه 4 تا 4.5 را به صورت نیم دایره خم داده و طرفین آن را مستقیماً داخل زمین یا درون دیواره‌های جانبی به ارتفاع یك متری از سطح زمین مهار می‌نمایند. سپس برای ایزوله كردن بیشتر دیواره‌های جانبی؛ صفحات استیروفوم (پلی‌استیرین) ضخیم به ضخامت 2.5تا8 سانتی‌متر را به طور عمودی و به عمق 30-60 سانتی متر داخل زمین (طرف خارج دیواره‌ها) كرده تا از سرد شدن كف سالن جلوگیری نماید. فاصله لوله‌ها از همدیگر حدوداً 2 متر بود. عرض دهانه 4تا8 متر، درب آن یك لنگه (1.5 متر) یا دو لنگه و یا كشوئی (2متر) می‌باشد. ارتفاع مناسب؛ 3 متر و طول آن بسته به عرض دهانه تا 100 متر نیز می‌رسد.

پوشش این گلخانه‌ها چند لایه است، به این ترتیب كه ابتدا، اسكلت لوله‌ها را با سیم‌های مفتولی نازك به فاصله نیم متری از هم بافته، سپس روی آن پلاستیك ضخیم ( mm5-6) كشیده (پوشش داخلی)؛ سپس روی آن را با سیم مفتول 2.5، شبكه‌بندی كرده تا ضمن استحكام اسكلت؛ بتوان روی آن؛ یك لایه ایزوله فایبرگلاس (15-7.5 mm) یا چوب پنبه (10-5 mm) قرار دهیم. بالاخره روی لایه عایق را ابتدا یك سیم‌كشی سبك كرده تا مبادا بر اثر باد، این پوشش به هم خورد و در آخر روی آن را یك پلاستیك سیاه رنگ می‌كشیم كه در صورت لزوم می‌توان روی پلاستیك را پوششی آلومینیومی نیز كشید تا درمقابل اشعه آفتاب مقاوم گردد.

مشخصات و ابعاد سالن و هزینه تجهیزات و سرمایه مورد نیاز برای شروع به کار

دوستان زیادی در مورد هزینه تجهیزات و قیمت آنها و سرمایه شروع به کار سوالاتی پرسیده اند که بهتر دیدم یک مطلب را به این بخش اختصاص دهم.

نکته: قیمت ها بر اساس تاریخ کنونی(تیرماه 92) می باشد و تجهیزات مورد نیاز بر اساس مبنای یک سالن با ده تن ظرفیت کمپوست در نظر گرفته شده است. (سالن استاندارد)

ابعاد سالن مورد نیاز عبارتست از:
طول سالن: 11متر، عرض سالن: 6 متر، مساحت سالن تولید: 66متر، ارتفاع: 4متر
طول قفسه: 9.5متر، عرض طبقات: 160سانتی متر

فایل ورد 10 ص

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود تحقیق پرورش قارچ دکمه ای , پرورش قارچ دکمه ای , پرورش , قارچ دکمه ای , قارچ , پرورش قارچ

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر