امروز: چهارشنبه 26 دی 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت قلب مصنوعی

پاورپوینت قلب مصنوعی دسته: پزشکی
بازدید: 5 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 731 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 26

دانلود پاورپوینت قلب مصنوعی بررسی قلب مصنوعی پاورپوینت جامع و کامل قلب مصنوعی کاملترین پاورپوینت قلب مصنوعی پکیج پاورپوینت قلب مصنوعی مقاله قلب مصنوعی تحقیق قلب مصنوعی

قیمت فایل فقط 17,600 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 26 صفحه

قلب مصنوعی

1 فهرست دو گونه کاملا متفاوت قلب مصنوعی
تاریخچه
پیشرفت های اخیر
قلب آبیوکر
چشم انداز 2 مقدمه اگرچه قلب به لحاظ مفهومی ساده است( عضله ای است که مانند پمپ عمل می کند)، اما به خاطر جزئیات و ریزه کاری هایی که دارد، همانندسازی از آن با مواد مصنوعی و منابع تغذیه، کاری بسیار چالش انگیز و پیچیده است. پیامد های این چالش ها، شامل پس زدن شدید جسم خارجی و از کار افتادن دستگاه پس از مدت نسبتا کوتاه و وجود باطری های خارج بدن است که تحرک را از فرد می گیرد. این مشکلات باعث کوتاه شدن عمر بیمار( در صورت بدست نیاوردن قلب اهدایی) یا محدود شدن دوره استفاده از دستگاه می شود.
3 4 انواع قلب مصنوعی قلب مصنوعی مکانیکی
قلب بیومصنوعی 5 قلب مصنوعی وسیله ای است که درون بدن کاشته می شود تا جانشین قلب طبیعی فرد شود. این وسیله با ماشین "کاردیو بای پس "، CPB، که یک دستگاه خارج از بدن برای تامین ضربان و اکسیژن خون برای مدت کوتاهی است، متفاوت است. برخلاف CPB قلب مصنوعی درون بدن قرار می گیرد و برای مدت های طولانی تر استفاده می شود و بیمار می تواند فعالیت های روزانه خود را انجام دهد. قلب مصنوعی مکانیکی 6 قلب بیو مصنوعی


در این روش امید است که یک قلب کامل طبیعی را با استفاده از سلولهای بنیادین stem cells خود فرد بیمار با داربستی که از قلب جسد انسان یا خوک بدست می آید، بسازند. این روش هنوز بر روی انسان آزمایش نشده است.

عملیات ساخت این قلب :
1. با عمل دسلولاریزاسیون( جدا کردن سلول ها از یک ارگان) سلول های قلب جسد را خارج کردند و شبکه خارج سلولی و رگها و دریچه ها را برجا گذاشتند.
2. سلول های بنیادین را به این داربست تزریق کردند.
3. سازه بدست آمده را در یک محفظه استریل گذاشتند تا رشد کند. سپس سازه تحریک الکتریکی شد. 7
قلب بیو مصنوعی
نتایج:
دو روز پس از تزریق سلول های نابالغ قلبی به داربست، انقباضات میکروسکوپیک سازه مشاهده شد. 8 روز بعد، قلب بیومصنوعی می تپید و پمپ می کرد، اگرچه تنها دو درصد کارایی یک قلب کامل را داشت ولی محققان را امیدوار به ساخت قلب با بازدهی کامل کرد.

مزایا و معایب:
این روش بسیار پرهزینه است.
یکی مزیتهای احتمالی آن نسبت به قلب اهدایی آن است که چون قلب بیومصنوعی از سلول های خود فرد ساخته می شود، در نتیجه بدن دیگر آن را پس نمی زند و دیگر نیازی به استفاده از داروهای سرکوبگر ایمنی نیست. 8 تاریخچه دستگاه قلب - ریه در سال 1953 برای اولین بار با موفقیت در عمل قلب باز به کار برده شد.
در روسیه در سال 1937 وی.پی. دمیچف یک قلب مصنوعی را دربدن سگ ها کاشت.
در سال 1969 قلب یک مرد در حال مرگ را با قلب تمام مصنوعی در انیستیتو قلب تگزاس در هوستون آمریکا، به عنوان پلی موقتی برای پیوند قلب، عوض کردند. بیمار به هوش آمد و بهبودی یافت. بعد از 64 ساعت قلب مصنوعی برداشته شد و با قلب اهدایی جایگزین گردید. 9 تاریخچه درسال 2000، جارویک 2000 که یک دستگاه کمک قلبی است به بازار آمد.
در سال 2001، آبیوکورAbioCor کاشتنی ای توسط کمپانی آبیومدAbioMed ساخته شد. این اولین قلب مصنوعی مستقل از خارج بود. می توانست تا حدود 17 ماه کار کند.
قلب مصنوعی کامل موقت "کاردیو وست" (TAH –t) با استفاده ازفنآوری جارویک-7 ، توسط پژوهشگران دانشگاه آریزونا ساخته شد و برای استفاده درسال 2004 تایید شد کند. 10 11 انواع قلب مصنوعی مکانیکی قلب مصنوعی کامل(TAH) :
تمام قلب طبیعی را بر می دارند و به جای آن یک قلب مصنوعی می گذارند. پروسه عمل شبیه پیوند یک قلب کامل از شخصی دیگر در بدن بیمار است. قلب آبیوکر یکی از این قلبهاست.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 17,600 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت قلب مصنوعی , بررسی قلب مصنوعی , پاورپوینت جامع و کامل قلب مصنوعی , کاملترین پاورپوینت قلب مصنوعی , پکیج پاورپوینت قلب مصنوعی , مقاله قلب مصنوعی , تحقیق قلب مصنوعی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر