امروز: چهارشنبه 26 دی 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت جو (اتمسفر) Atmosphere

پاورپوینت جو (اتمسفر) Atmosphere دسته: پاورپوینت
بازدید: 11 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 278 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 25

دانلود پاورپوینت جو (اتمسفر) Atmosphere بررسی جو (اتمسفر) Atmosphere پاورپوینت جامع و کامل جو (اتمسفر) Atmosphere کاملترین پاورپوینت جو (اتمسفر) Atmosphere پکیج پاورپوینت جو (اتمسفر) Atmosphere مقاله جو (اتمسفر) Atmosphere تحقیق جو (اتمسفر) Atmosphere

قیمت فایل فقط 17,600 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 25 صفحه

2جو (اتمسفر) Atmosphere

3جو Atmosphere جو زمین لایه‌ای از گازها است که که زمین را احاطه کرده‌اند که این گازها بوسیله جاذبه زمین نگهداشته شده‌اند (تا ارتفاع حدود ۹۰ كیلومتری از سطح زمین) .
جو زمین شامل نیتروژن (78.1%) و اکسیژن (20.9%) همراه مقدار کمی از آرگون (0.9%) ، دی اکسید کربن (متغیر، ولی حدود 0.035%) ، بخار آب و دیگر گازها می‌شود.
جو زمین موجودات روی زمین را از طریق جذب اشعه فرابنفش خورشید و کم کردن دمای بالای بین روز و شب محافظت می‌کند. 4 جو Atmosphere مشخصات پروازی یا مأموریت هواپیما به شرایط اتمسفری كه هواپیما در آن در حال پرواز می‌باشد، بستگی دارد. چونكه حالت اتمسفر هر روز فرق می‌كند، امكان ندارد كه بتوان مأموریت پروازی را دقیق تعیین نمود. بدون اولین تعریف دقیق از حالت اتمسفر این تفكر ما را كاملاً به سمت تعریف اتمسفر استاندارد می‌برد كه در آن مقادیر استاندارد اتمسفر یعنی فشار و دما و چگالی (دانسیته) را در هر ارتفاع می‌دهد. چهار عامل مهم در هوا عبارتند از: فشار، دما، جرم حجمی و لزجت. فشار و جرم حجمی‌هوا با ارتفاع كاهش می‌یابد. تغییرات دما و لزجت و همچنین سرعت صوت بر حسب دما، روند‌ثابتی ندارند و بسته به ارتفاع، كاهش و افزایش می‌یابند. این تغییرات باعث می‌شود، سازمان‌ها و كشورهای مختلف جو را به لایه‌هایی با خواص مشترك تقسیم كنند. تقسیم‌بندی جو به طور عمده عبارت است از:
1-تروپوسفر(troposphere)
2-استراتوسفر(Stratosphere)
3-مزوسفر(Mesosphere)
4-ترموسفر(Thermosphere) یا یونوسفر (Ionosphere)
5-اگزوسفر(Exosphere) 5 جو Atmosphere
6 جو Atmosphere تروپوسفر از سطح زمین تا ارتفاع تقریبی 6 تا 13 مایل (10 تا 20 كیلومتر) گسترش می‌یابد.
توده‌های هوا در تروپوسفر دائما در حال حركت هستند، و این ناحیه با خصوصیات بادهای ناپایدار و یا تند باد و توربولانس مشخص می‌شود. تاثیر توربولانس و قیچی باد روی سازه و رفتار پرواز هواپیما یك بخش مهمی از تحقیقات در صنعت هوایی است. بارهای سازه‌ای كه روی هواپیما در طی رویاروی با توربولانس اعمال می‌شود، عمر ساز را كاهش می‌دهد و یا توربولانس مقطعی می‌تواند سبب آسیب رساندن به سازه هواپیما شود.
قیچی باد (wind shear)یك پدیده مهم اتمسفری است كه برای هواپیما در حین نشست و برخاست پرخطر می‌باشد. قیچی باد تغییربردار باد در مقدار و مسیر است. در قیچی باد عمودی، سرعت و مسیر باد با ارتفاع تغییر می‌كند. ممكن است نشست هواپیما در یك چنین قیچی بادی برای كنترل مشكل باشد. كه سبب انحراف از نقطه مورد نظر نشست شود. قیچی بادها توسط حركت توده‌های هوا نسبت به یكدیگر یا نسبت به سطح زمین به‌وجود می‌آید.
در این لایه دما با افزایش ارتفاع کم می‌شود. بطور متوسط کاهش درجه حرارت نسبت به ارتفاع در طبقات پایین جو ، 6 درجه سانتیگراد در هر کیلومتر است.ازت، اکسیژن، ازن ، گاز کربنیک ،هیدروژن و گازهای نادر ترکیبات هوا در تروپوسفر را تشکیل می‌دهند.
7 جو Atmosphere لایه بعدی بالایی تروپوسفر لایه استراتوسفر است. استراتوسفر از سطح زمین تا ارتفاع تقریبی 50 كیلومتر گسترش می‌یابد.
برخلاف تروپوسفر، استراتوسفر نسبتا ناحیه آرام و بدون توربولانس و تندباد می‌باشد ولی ویژگی آن بادهای شدید و پایدار می‌با‌شد.
سرعت باد در استراتوسفر 36 متر برثانیه (120 فوت بر ثانیه) اندازه‌گیری شده است.
در این لایه دما با افزایش ارتفاع زیاد می‌شود.
8 جو Atmosphere مزوسفر لایه‌ای از جو زمین است که درست در بالای استراتوسفر قرار دارد. این لایه در ارتفاع 50 تا 80 کیلومتری بالای سطح زمین قرار دارد.
در این لایه دما با افزایش ارتفاع کاهش می‌یابد. دما در بالای مزوسفر به اندازه 200 درجه کلوین افت می‌کند.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 17,600 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت جو (اتمسفر) Atmosphere , بررسی جو (اتمسفر) Atmosphere , پاورپوینت جامع و کامل جو (اتمسفر) Atmosphere , کاملترین پاورپوینت جو (اتمسفر) Atmosphere , پکیج پاورپوینت جو (اتمسفر) Atmosphere , مقاله جو (اتمسفر) Atmosphere , تحقیق جو (اتمسفر) Atmosphere

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر